Pióro wieczne Conklin Hippocrates - edycja specjalna
0
Opis
Pióro wieczne Conklin Hippocrates - edycja specjalna
Marka Conklin stworzyła serie narzędzi do pisania inspirując się jednymi z najstarszych zawodów świata tj. lekarzami i prawnikami. To dla nich powstały dwie specjalne edycje LEX i Hippocrates. Seria Conklin Hippocrates bardzo dobrze sprawdzi się w codziennej pracy jako eleganckie narzędzie piśmiennicze dla każdego lekarza.
Pióro wieczne Conklin Hippocrates jest wykonane w całości z błyszczącej i gładkiej żywicy w czarnym kolorze. Skuwka pióra została przyozdobiona kluczowymi symbolami związanymi z medycyną tj.: stetoskopem, miską Hygei, łańcuchem DNA, znakiem bicia serca, kaduceuszem oraz gwiazdą życia. Wszystkie te symbole umieszczone są na pierścieniu i pokryte zostały warstwą 18-karatowego różowego złota. Pozostałe pierścienie oraz elastyczny klips również platerowane są złotem. Na koronie wygrawerowany jest Hippocrates jako ojciec medycyny. Klips zdobi symbol medycyny w postaci laski Asklepiosa.
Pióro wieczne Conklin Hippocrates wyposażone jest w najwyższej jakości stalówkę ze stali nierdzewnej pozłacaną 18-karatowym różowym złotem, która została wyprodukowana w Niemczech przez firmę JoWo.
Do zestawu dołączony został dedykowany czarny atrament o pojemności 30 ml. Całość zapakowana w opakowanie z logotypami marki oraz symbolami edycji specjalnej Hippocrates.
Pióro przystosowane zostało do użytkowania z nabojami oraz tłoczkiem marki Conklin. W celu prawidłowego działania producent zaleca używanie wyłącznie oryginalnych naboi marki Conklin oraz oryginalnego tłoczka znajdującego się w zestawie z piórem.
Najważniejsze cechy pióra Conklin Hippocrates:
- duża, stalówka zdobiona charakterystycznym dla marki wzorem, platerowana 18-karatowym różowym złotem
- skuwka i korpus z żywicy syntetycznej
- klips pokryty 18-karatowym różowym złotem, zdobiony symbolem medycyny
- zakręcana skuwka
- logo Conklin i nazwa serii wygrawerowana na korpusie pióra
- dwufunkcyjny system napełniania: naboje producenta lub tłoczek (w zestawie)
- skuwka i pierścienie pokryte 18-karatowym różowym złotem
- do zestawu dołączony czarny atrament o pojemności 30ml
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Oryginalne akcesoria marki Conklin odnajdzie na naszej stronie: TUTAJ
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | różowe złoto |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | platerowana złotem |
| Kolor obudowy | czarny |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 19g |
| Waga pióra ze skuwką | 35g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 15mm |
| Długość zamkniętego pióra | 139mm |
| Długość skuwki | 65mm |