Pióro wieczne Conklin LEX - edycja specjalna
0
Opis
Pióro wieczne Conklin LEX - Edycja Specjalna
Marka Conklin stworzyła serie narzędzi do pisania inspirując się jednymi z najstarszych zawodów świata tj. lekarzami i prawnikami. To dla nich powstały dwie specjalne edycje LEX i Hippocrates. Seria Conklin LEX bardzo dobrze sprawdzi się w codziennej pracy jako eleganckie narzędzie piśmiennicze dla każdego prawnika.
Pióro wieczne Conklin LEX Edycja Specjalna jest wykonane w całości z błyszczącej i gładkiej żywicy, w czarnym kolorze. Skuwka pióra została przyozdobiona kluczowymi symbolami prawnymi tj.: księga prawnicza, znaki rozdziałów, waga sprawiedliwości, drewniany młotek sędziowski oraz gmach sądu. Wszystkie te symbole umieszczone są na pierścieniu i pokryte zostały warstwą 18-karatowego różowego złota. Pozostałe pierścienie na piórze również pokryte warstwą różowego złota pięknie zdobią pióro. Na koronie wygrawerowany jest symbol greckiej bogini sprawiedliwości Temidy oraz cytat: „Iustitia est caeca”. Klips pokryty został warstwą 18-karatowego różowego złota, a na nim umieszczony symbol prawny w postaci wagi sprawiedliwości.
Pióro wieczne Conklin LEX Edycja Specjalna ma najwyższej jakości stalówkę ze stali nierdzewnej pozłacaną 18-karatowym różowym złotem, która została wyprodukowana w Niemczech przez firmę JoWo. Rozmiar linii pisania F- fine (cienka).
Do zestawu został dołączony dedykowany czarny atrament umieszczony wewnątrz opakowania o pojemności 30 ml. Całość zapakowana w opakowanie z logotypami marki oraz symbolami edycji specjalnej LEX.
Pióro przystosowane zostało do użytkowania z nabojami oraz tłoczkiem marki Conklin. W celu prawidłowego działania producent zaleca wyłącznie używanie oryginalnych naboi marki Conklin oraz oryginalnego tłoczka marki Conklin znajdującego się w zestawie z piórem.
Najważniejsze cechy pióra Conklin LEX - Edycja Specjalna:
- duża, stalówka zdobiona charakterystycznym dla marki wzorem pokryta 18-karatowym różowym złotem
- skuwka i korpus z żywicy syntetycznej
- klips pokryty 18-karatowym różowym złotem z symbolem prawnym
- zakręcana skuwka
- logo Conklin i nazwa serii pióra wygrawerowana na korpusie pióra
- dwufunkcyjny system napełniania: naboje europejskie i tłoczek (w zestawie)
- atrament w czarnym kolorze o pojemności 30ml
- skuwka i pierścienie pokryte 18-karatowym różowym złotem
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Oryginalne akcesoria marki Conklin odnajdzie na naszej stronie: TUTAJ
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | różowe złoto |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | platerowana złotem |
| Kolor obudowy | czarny |
| Kolekcja | Lex |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 19g |
| Waga pióra ze skuwką | 35g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 15mm |
| Długość zamkniętego pióra | 139mm |
| Długość skuwki | 62mm |