Pióro kulkowe Conklin Hippocrates - edycja specjalna
0
Opis
Pióro kulkowe Conklin Hippocrates - Edycja Specjalna
Marka Conklin stworzyła serie narzędzi do pisania inspirując się jednymi z najstarszych zawodów świata tj. lekarzami i prawnikami. To dla nich powstały dwie specjalne edycje LEX i Hippocrates. Seria Conklin Hippocrates bardzo dobrze sprawdzi się w codziennej pracy jako eleganckie narzędzie piśmiennicze dla każdego lekarza.
Pióro kulkowe Conklin Hippocrates Edycja Specjalna jest wykonane w całości z błyszczącej i gładkiej żywicy, w czarnym kolorze. Skuwka pióra została przyozdobiona kluczowymi symbolami medycyny tj.: stetoskop, miskę Hygei, sznurek DNA, znak bicia serca, kaduceusz oraz gwiazda życia. Wszystkie te symbole umieszczone są na pierścieniu i pokryte zostały warstwą 18-karatowego różowego złota. Pozostałe pierścienie na piórze również pokryte warstwą różowego złota pięknie zdobią pióro. Na koronie wygrawerowany jest Hippocrates jako ojciec medycyny. Klips pokryty został warstwą 18-karatowego różowego złota, a na nim umieszczony symbol medycyny w postaci laski Asklepiosa.
Najważniejsze cechy pióra Conklin Hippocrates - Edycja Specjalna:
- skuwka i korpus z żywicy syntetycznej
- klips pokryty 18-karatowym różowym złotem z symbolem medycyny
- zakręcana skuwka
- logo Conklin i nazwa serii pióra wygrawerowana na korpusie pióra
- wkład w czarnym kolorze
- skuwka i pierścienie pokryte 18-karatowym różowym złotem
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Dane techniczne
| Kolor obudowy | czarny |
| Kolor wykończeń | różowe złoto |
| Wymienne wkłady | Tak |
| Waga pióra bez skuwki | 17g |
| Waga pióra ze skuwką | 34g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 13mm |
| Długość zamkniętego pióra | 139mm |
| Długość skuwki | 62mm |