Pióro wieczne Waldmann Manager Chrome
0
Opis
Historia marki Waldman sięga już ponad 100 lat. W 1918 roku w Pforzheim, tradycyjnej niemieckiej metropolii jubilerskiej z okolic Schwarzwaldu, rozpoczęto wytwarzanie wysokiej jakości artykułów piśmienniczych ze srebra i złota.
Przywiązanie do najlepszych tradycji rękodzielnictwa, prokonsumenckie podejście oraz tworzenie wysokiej klasy produktów zapewniło marce ścisłe miejsce w czołówce twórców unikalnych przyborów do pisania wykonanych z litego srebra próby 925.
Każda kolekcja to przemyślany projekt i solidna konstrukcja, które w połączeniu z niemieckim rzemiosłem finalnie tworzy produkt cechujący się znakomitą jakością oraz ponadczasową wartością.
Pióro wieczne Waldmann Manager Chrome
Pióra wieczne z serii Manager to produkty o tradycyjnym wyglądzie. Pióro o smukłej linii i wyrafinowanym wyglądzie zostało wykonane ze srebra.
Najważniejsze cechy:
- pióro wykonane ze srebra, próba 925 wygrawerowana na skuwce
- skuwka oraz korpus zdobione wzorem głębokich pasów, wykonanych metodą giloszowania
- stalówka z najwyższej jakości stali nierdzewnej
- zakręcana skuwka
- elementy składowe pokryte platyną
- pióro posiada tłokowy system napełniania atramentem
- wyprodukowany w Niemczech
- 10 lat gwarancji na produkt za wyjątkiem uszkodzenia mechanicznego.
Pióro zapakowane jest w elegancką czarną kasetę Waldmann. W zestawie znajduje się opakowanie niebieskich naboi oraz szmatka ułatwiająca pielęgnację pióra.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | srebrny |
| Możliwy sposób zasilania | wbudowany tłok |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | srebro, stal i odcienie szarości |
| Kolekcja | Manager |
| Sposób napełniania | atrament w kałamarzu |
| Waga pióra bez skuwki | 30 g |
| Waga pióra ze skuwką | 52 g |
| Średnica sekcji piszącej | 11 mm |
| Średnica korpusu | 14 mm |
| Długość zamkniętego pióra | 142 mm |
| Długość skuwki | 64 mm |