Pióro wieczne Leonardo Momento Zero Grande 2.0 Crepuscolo Marino Gold
0
Opis
Pióro wieczne LEONARDO MOMENTO ZERO GRANDE 2.0 Crepuscolo Marino Gold
- Symbolika i inspiracja: Crepuscolo Marino („Zmierzch nad Morzem”) to kompozycja inspirowana magią zachodzącego słońca – chwilą, gdy jego blask wciąż tli się tuż pod linią horyzontu, rozświetlając niebo i taflę wody. To subtelna gra barw: ochry, pomarańczy i błękitu, które przenikają się, tworząc niezwykły spektakl światła i koloru. To zjawisko natury zamknięte w formie – pełne emocji, nastrojowe i urzekające, jak samo pisanie, które staje się doświadczeniem wizualnym i zmysłowym.
- Elegancki design: Proste linie i harmonijne proporcje sprawiają, że pióro jest przyjemne w użyciu i atrakcyjne wizualnie. Korona skuwki oraz korpusu w charakterystycznym dla włoskiego styli kształcie stożka. Skuwka ozdobiona została potrójnym pierścieniem oraz elastycznym klipsem. Metalowe elementy wykończeniowe w kolorze złota.
- Wysokiej jakości materiały: Pióro wykonane zostało ze szlachetnej żywicy barwionej na intensywne odcienie pomarańczu i granatu. Pióra mogą nieznacznie różnić się kolorystycznie od produktu widocznego na zdjęciu, jak i między sobą, co wynika z używanych do produkcji materiałów i zastosowanego procesu technologicznego.
- Precyzyjna stalówka: Pióro wyposażone jest w stalówkę ze stali, która gwarantuje gładkie i komfortowe pisanie. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu, każdy ruch pióra na papierze staje się przyjemnością. Stalówkę zdobi logo marki Leonardo.
- Zakręcana skuwka zapewniająca ochronę stalówki oraz szczelność całego mechanizmu.
-
Funkcjonalność: Momento Zero Grande 2.0 wyposażono we wbudowany mechanizm tłokowy o pojemności 1,5 ml, stworzony i zrealizowany w włoskich pracowniach Leonardo. Dzięki możliwości rozłożenia pióra przy użyciu klucza ze stali nierdzewnej Leonardo 316L, model ten łączy w sobie wysoką precyzję wykonania, praktyczność oraz wyrafinowaną estetykę. Najważniejszą różnicą pomiędzy kolekcją Momento Zero Grande, a Momento Zero Grande 2.0 jest przezroczyste okienko pozwalające na kontrolę poziomu atramentu w tłoku.
-
Eleganckie pudełko firmowe - pióro zapakowane jest w estetyczne opakowanie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również jako prezent.
-
Naturalne różnice kolorystyczne - ze względu na użyte materiały i proces produkcji poszczególne egzemplarze mogą delikatnie różnić się układem barw.
Pióro polecamy szczególnie:
- Miłośnikom sztuki i natury – inspirowane zachodem słońca nad morzem, zachwyca subtelną grą barw i poetyckim charakterem.
- Kolekcjonerom wyjątkowych piór – to ręcznie wykonany model z duszą, łączący rzemiosło, design i włoską tradycję.
- Osobom ceniącym estetykę i detale – idealne dla tych, którzy zwracają uwagę na kolory, faktury i emocje ukryte w formie.
Ciekawostka o marce Leonardo:
Leonardo Officina Italiana to rodzinna włoska manufaktura, w której doświadczenie związane z tworzeniem przyborów piśmienniczych przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Marka chętnie sięga po rozwiązania znane z dawnych piór wiecznych - klasyczne systemy napełniania, tradycyjne proporcje i inspiracje stylem vintage, ale łączy je z nowoczesnym podejściem do wygody pisania. Dlatego pióra Leonardo mają w sobie coś bardzo charakterystycznego: wyglądają elegancko, piszą z przyjemnością i sprawiają wrażenie przedmiotów tworzonych przez ludzi, którzy naprawdę lubią to, co robią.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | złoty |
| Możliwy sposób zasilania | wbudowany tłok |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | wielobarwny |
| Kolekcja | Momento Zero Grande |
| Sposób napełniania | wbudowany tłok |
| Waga pióra bez skuwki | 21g |
| Waga pióra ze skuwką | 31g |
| Średnica sekcji piszącej | 12mm |
| Średnica korpusu | 15mm |
| Długość zamkniętego pióra | 150mm |
| Długość skuwki | 69mm |