Pióro wieczne Diplomat Esteem Dark Blue
0
Opis
Niemiecka marka Diplomat specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych przyborów piśmienniczych.
Diplomat stosuje tradycyjne metody produkcji znane od 1922r. i jest wiodącą marką produktów piśmienniczych w Niemczech. Produkty Diplomat posiadają unikalne i ponadczasowe wzornictwo.
Korpusy i skuwki w całości wyprodukowane zostały z metalu i cechuje je trwałość, odporność na uszkodzenia, perfekcyjne dopasowanie poszczególnych elementów oraz idealne wyważenie całego produktu.
Pióro wieczne Diplomat Esteem Dark Blue
Esteem to niezwykle klasyczna i ponadczasowa kolekcja artykułów piśmienniczych. Kolekcja Esteem łączy oryginalny, cylindryczny kształt pióra wiecznego z klasycznymi kolorami.
Stalówki i dysze doprowadzające atrament stworzone są specjalnie na potrzeby marki Diplomat zapewniając w ten sposób najwyższą jakość. Stalówka w modelu Esteem posiada charakterystyczny dla diplomata wzór (kwiat oraz datę rozpoczęcia działalności marki).
Najważniejsze cechy:
- najwyższej jakości stalowa stalówka zdobiona logo Diplomat
- korpus i skuwka wykonane z mosiądzu pokryte intensywnie niebieskim, połyskującym lakierem
- wykończenia pióra - klips oraz pierścienie chromowane
- na koronie pióra umieszczone zostało logo producenta
- dwufunkcyjny sysytem napełniania - naboje lub tłoczek
- pióro składane ręcznie, każdy egzemplarz przechodzi jednostkowy test jakości
Pióro zapakowane w elegancką kasetę producenta.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | srebrny |
| Możliwy sposób zasilania | naboje europejskie lub tłoczek |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | niebieski, granat, turkus |
| Kolekcja | Esteem |
| Sposób napełniania | naboje, możliwość używania z tłoczkiem |
| Waga pióra bez skuwki | 16g |
| Waga pióra ze skuwką | 28g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 11mm |
| Długość zamkniętego pióra | 134mm |
| Długość skuwki | 58mm |