Pióro wieczne Conklin Duragraph Special Edition Savoy
0
Opis
Pióro wieczne Conklin Duragraph Special Edition Savoy
Od 1898 roku amerykańska manufaktura Conklin produkuje pióra wieczne z użyciem tradycyjnych technik i najwyższej jakości żywic, celuloidu, acetylocelulozy i metali łącząc ponadczasową konstrukcję i innowacyjne rozwiązania.
Kolekcja Conklin Duragraph przynosi świeży, nowoczesny styl do klasycznego ponadczasowego wzornictwa. Charakteryzuje się prostym designem o ściętych koronach skuwki i korpusu.
Pióro Conklin Duragraph Special Edition Savoy to wyjątkowe pióro, które łączy w sobie ciekawy design oraz elegancje. Korpus pióra został pokryty naturalną, miękką w dotyku skórą w kolorze ciemnogranatowym. Skóra została wykończona szwem krzyżykowym, który nadaje całości dodatkowy urok.
Charakterystyka:
1. Korpus i skuwka
- Pióro wykonane zostało z najwyższej jakości żywicy
- Korpus i skuwka pokryte naturalną skórą w granatowym kolorze
- Elementy wykończeniowe skuwki i korpusu wykonane z barwionej na brązowo żywicy
- Duragraph jest lekkim, średniej wielkości piórem świetnie leżącym w dłoni
2. Stalówka i wykończenie
- Stalówka wykonana ze stali nierdzewnej
- Elementy wykończeniowe w postaci pierścieni i klipsa chromowane
- Na koronie skuwki znajduje się logo marki Conklin
3. Mechanizm
- Zakręcana skuwka zapewnia bezpieczeństwo i ochronę stalówki.
- Pióro można napełniać na dwa sposoby: za pomocą konwertera lub nabojów, co zapewnia wygodę użytkowania i elastyczność w doborze materiałów do pisania.
- Pióro przystosowane zostało do użytkowania z nabojami oraz tłoczkiem marki Conklin. W celu prawidłowego działania zaleca się użytkowanie wyłącznie z oryginalnymi nabojami lub konwerterem Conklin, który dołączony jest w zestawie do pióra wiecznego.
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | srebrny |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | niebieski, granat, turkus |
| Kolekcja | Duragraph |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 18g |
| Waga pióra ze skuwką | 28g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 12mm |
| Długość zamkniętego pióra | 138mm |
| Długość skuwki | 64mm |