Pióro wieczne Conklin Duragraph Raden Colors Gunmetal - edycja limitowana PL
0
Opis
Pióro wieczne Conklin Duragraph Raden Colors Gunmetal
Od 1898 roku amerykańska manufaktura Conklin produkuje pióra wieczne z użyciem tradycyjnych technik i najwyższej jakości żywic, celuloidu, acetylocelulozy i metali łącząc ponadczasową konstrukcję i innowacyjne rozwiązania.
Kolekcja Conklin Duragraph przynosi świeży, nowoczesny styl do klasycznego ponadczasowego wzornictwa. Charakteryzuje się prostym designem o ściętych koronach skuwki i korpusu.
Charakterystyka:
1. Korpus i skuwka
- Pióro wykonane zostało z najwyższej jakości żywicy akrylowej Jonathon Brooks - Primary Manipulation
- Na piórze przeważają odcienie niebieskości, fioletu oraz czerwieni. Całe pióro jest mocno połyskujące.
- Pióra mogą nieznacznie różnić się kolorystycznie od produktu widocznego na zdjęciu, jak i między sobą, co wynika z używanych do produkcji materiałów i zastosowanego procesu technologicznego - każde pióro jest wyjątkowe.
- Metalowe elementy pióra w postaci pierścieni oraz klipsa w kolorze antracytowym
- Na koronie skuwki wygrawerowane zostało logo marki Conklin
- Duragraph jest lekkim, średniej wielkości piórem świetnie leżącym w dłoni
2. Stalówka:
Pióro Conklin Duragraph Raden Colors dostępne jest z sześcioma wariantami stalówek, wykonanych ze stali nierdzewnej:
- Extra Fine (EF) – bardzo cienka linia, idealna do drobnego pisma i precyzyjnych notatek
- Fine (F) – cienka kreska, uniwersalna do codziennego pisania
- Medium (M) – średnia linia, najbardziej klasyczna i najczęściej wybierana
- Broad (B) – szerszy ślad, odpowiedni dla osób preferujących wyraziste pismo
- Stub 1.1 mm – ścięta stalówka do stylizowanego pisma i kaligrafii
- Omniflex – elastyczna stalówka, umożliwiająca zróżnicowanie grubości linii w zależności od nacisku – doskonała do wyrazistego, artystycznego stylu pisma
Informacja o dostępności stalówek: Przed złożeniem zamówienia prosimy upewnić się, że wybrana stalówka jest dostępna.
3. Mechanizm
- Zakręcana skuwka zapewnia bezpieczeństwo i ochronę stalówki.
- Pióro można napełniać na dwa sposoby: za pomocą konwertera lub nabojów, co zapewnia wygodę użytkowania i elastyczność w doborze materiałów do pisania.
4. Edycja limitowana
Pióro wieczne Duragraph Raden Colors wyprodukowane zostało wyłącznie na rynek Polski. Pióro występuje w trzech wersjach wykończeń: srebrnym, gunmetal oraz rosegold, z każdego koloru dostępne jest jedynie 50 egzemplarzy!
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Informacja dotycząca grawerowania:
- istnieje możliwość wykonania personalizacji
- decydując się na ręczny grawerunek na produkcie, czas realizacji zamówienia wydłuża się od 3 do 5 dni roboczych.
- szczegóły dostępne w zakładce "grawerowanie na produktach piśmiennych".
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | różowe złoto |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | brązy, beże i pomarańcz |
| Kolekcja | Duragraph |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 8g |
| Waga pióra ze skuwką | 17g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 12mm |
| Długość zamkniętego pióra | 138mm |
| Długość skuwki | 64mm |