Pióro wieczne CARAN d'ACHE Leman Dragon 18K - edycja limitowana
0
Opis
Pióro wieczne CARAN d'ACHE Leman Dragon 18K - edycja limitowana
Prawdziwie luksusowe, duże i imponujące wieczne pióro.
Kolekcja limitowana „Dragon” od Caran d’Ache ożywia legendę symbolu chińskiego znaku zodiaku jakim jest Drewniany Smok. To znak pełen entuzjazmu i niestrudzonej energii. Jest ucieleśnieniem siły i sukcesu. Rok Drewnianego Smoka przypada na 2024 rok i ponawia się co 60 lat.
Sylwetka smoka pojawia się na tle czerwonego, błyszczącego lakieru, nanoszonego starannie warstwa po warstwie przy użyciu technik przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Pióro wieczne "Dragon" powstało w liczbie 888 sztuk, ponieważ jest to liczba szczególnie ważna w chińskiej kulturze - stanowi symbol ostatecznej równowagi i szczęścia.
Produkty CARAN d'ACHE wykonane są z niezwykłą pieczołowitością i dbałością o detale.
Pióro wieczne CARAN d'ACHE Leman Dragon 18K - edycja limitowana
Dostępne numery seryjne: 887/888
Najważniejsze cechy pióra:
- każde pióro ma indywidualny numer grawerowany na koronie skuwki
- pióro wykonane z mosiądzu pokryte kilkoma warstwami intensywnie połyskującego lakieru w czerwonym kolorze
- korpus i skuwkę zdobią grawerowane laserowo ikony smoka pokryte 18k złotem
- logotyp marki Caran d’Ache i znak jakości Swiss Made wygrawerowane na pierścieniu okalającym pióro
- ręcznie polerowana stalówka wykonana z 18 karatowego złota o grubości linii pisania M
- część przednia. pierścienie i klips: platerowane złotem
- zakręcana skuwka
- uszczelka w piórze, która w 100% utrzymuje szczelność całego systemu
- posiada podwójny system napełniania (konwerter wymienny z nabojami typu europejskiego)
- wykonane w Szwajcarii
- edycja limitowana 888 sztuk, to szczęśliwa liczba w Chinach i symbol ostatecznej równowagi
W zestawie znajdują się:
- dwa naboje startowe w kolorze Idylic Blue
- konwerter
- książeczka z instruktarzem dla posiadacza pióra oraz międzynarodowa gwarancja
- certyfikat autentyczności
Pióro zapakowane jest w elegancką kasetę prezentową inspirowaną motywem smoczych łusek.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | złoty |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | złota |
| Kolor obudowy | czerwień i bordo |
| Kolekcja | Year of the Tiger |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w standardzie |
| Waga pióra bez skuwki | 32g |
| Waga pióra ze skuwką | 54g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 14mm |
| Długość zamkniętego pióra | 141 |
| Długość skuwki | 66mm |