Pióro kulkowe Caran d'Ache Ecridor Chevron Gold
0
Opis
Pióro kulkowe Caran d'Ache Ecridor Chevron pozłacane
Kolekcja Ecridor odzwierciedla doskonałe możliwości jakie daje ozdabianie jubilerską techniką giloszowania. Motywy przedstawiane w serii Ecridor są ponadczasowe, wyrafinowane i eleganckie.
Najważniejsze cechy pióra kulkowego Caran d'Ache Ecridor:
- korpus i skuwka o heksagonalnym przekroju wykonane z mosiądzu, pozłacane
- pióro zdobione charakterystycznym, giloszowanym wzorem w postaci wąskich, podłużnych pasów, na których naniesione zostały litery V
- logotyp marki Caran d’Ache i znak jakości Swiss Made wygrawerowane na pierścieniu okalającym pióro
- wykończenia elementów składowych – część przednia, pierścienie oraz elastyczny klip pozłacane
- wciskana skuwka
- wyprodukowane w Szwajcarii
- pióro kulkowe zapakowane w elegancką kasetę prezentową.
Ciekawostka o Caran d'Ache Ecridor:
Model Ecridor powstał jako hołd dla... szwajcarskich złotników!
Caran d'Ache stworzyło tę linię w latach 30. XX wieku, inspirując się tradycyjnymi, giloszowanymi wzorami, które wcześniej były używane przy zdobieniu luksusowych zegarków i biżuterii. Korpus Ecridora to sześciokątny kształt, który nawiązanie do ołówka, pierwszego i flagowego produktu tej marki!
Każdy wzór giloszowy (np. Chevron, Cubrik, Retro, Heritage) ma swoją symbolikę i jest ręcznie nanoszony lub wykonywany mechanicznie z niesamowitą precyzją – jak w zegarkach. To właśnie dlatego Ecridor to nie tylko długopis czy pióro, ale miniaturowe dzieło sztuki użytkowej.
Dane techniczne
| Kolor obudowy | złoto i mosiądz |
| Kolor wykończeń | złoty |
| Nazwa kolekcji | Ecridor |
| Wymienne wkłady | Tak |
| Waga pióra bez skuwki | 24g |
| Waga pióra ze skuwką | 39g |
| Średnica sekcji piszącej | 7mm |
| Średnica korpusu | 10mm |
| Długość zamkniętego pióra | 136mm |
| Długość skuwki | 52mm |