Długopis Sailor 1911 Standard Maroon GT
0
Opis
Ponad 100-letnie dziedzictwo, które charakteryzuje techniczna doskonałość i perfekcyjne wykonanie to główne cech charakterystyczne marki Sailor.
Wysoką jakość narzędzi do pisania, japońska firma Sailor zawdzięcza pracownikom - mistrzom w swoim fachu. Każdy rzemieślnik jest odpowiedzialny za swoją część długopisu co w połączeniu daje idealnie dopracowany instrument piśmienniczy.
Założycielem firmy Sakata, który był tak zaintrygowany projektem i funkcją pióra, że postanowił sam produkować najbardziej eleganckie i wytworne pióra na świecie. Jego celem było uczynienie z pisania intrygującej przygody. Długopis Sailor 1911 Standard Marron GT to idealne dopełnienie zestawu z piórem lub indywidualne wspaniale wykonane narzędzie do pisania.
Długopis Sailor 1911 Standard Marron GT
Nazwa serii odzwierciedla rok założenia firmy Sailor. Linia 1911 Standard wyróżnia się wyjątkową elegancją i precyzją wykonania.
Najważniejsze cechy:
- korpus długopisu wykonany jest z wysokiej jakości żywicy w kolorze bordowym
- długopis posiada elementy zdobnicze pozłacane
- klips zdobiony subtelnymi i eleganckimi pasami
- na skuwce długopisu znajduje się okazały pierścień na którego powierzchni uwieńczono napis SAILOR JAPAN FOUNDED 1911.
- grubość linii pisania 0,7mm
- wkład dedykowany marki SAILOR w zestawie w czarnym kolorze
Ołówek zapakowany został w oryginalne opakowane Sailor w jasnym kolorze.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | złoty |
| Możliwy sposób zasilania | naboje lub tłoczek producenta |
| Rodzaj stalówki | złota |
| Kolor obudowy | czerwień i bordo |
| Kolekcja | 1911 Standard |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 9g |
| Waga pióra ze skuwką | 17g |
| Średnica sekcji piszącej | 10mm |
| Średnica korpusu | 13mm |
| Długość zamkniętego pióra | 136mm |
| Długość skuwki | 65mm |