Pióro wieczne Pelikan M101N Grey Blue - edycja specjalna
5
Opis
Pióro wieczne Pelikan M101N Grey Blue
Model M101 powstał na bazie legendarnego modelu 100N produkowanego w latach 1937-1951. Przy przeprojektowaniu zachowany został tradycyjny kształt i oryginalny materiał stalówki – złoto 14kt
Pióro wieczne Pelikan M101N:
- pióro posiada ręcznie pasowaną, grawerowaną stalówkę wykonaną z 14KT złota, rodowaną
- model M101N produkowany jest ze stalówkami w rozmiarze: EF, F, M, B - przed zakupem upewnij się o dostępności preferowanej stalówki
- w piórze zastosowany jest tłokowy system napełniania, który w 1929 roku został przez markę opatentowany
- pióro posiada duży rezerwuar atramentu - pojemność tłoka jest większa niż klasycznego naboju
- korpus i skuwka wykonane są ze szlachetnej żywicy
- żywica korpusu barwiona jest na kolor szaro-niebieski; skuwka, część przednia i pokrętło tłoka zabarwione na czarno
- korpus posiada półtransparentne okienko pozwalające na kontrolę poziomu atramentu
- wykończenia pióra - pierścienie oraz charakterystyczny, sprężysty klip platerowane 24K złotem, dodatkowo rodowane
- M101N posiada podwójny pierścień na skuwce
- Zakręcana skuwka
Pióro wieczne Pelikan zapakowane jest w ekskluzywną kasetę prezentową z historycznym motywem.
Informacja dotycząca grawerowania:
- istnieje możliwość wykonania personalizacji pióra
- decydując się na ręczny grawerunek na produkcie, czas realizacji zamówienia wydłuża się od 3 do 5 dni roboczych.
- szczegóły dostępne w zakładce "grawerowanie na produktach piśmiennych".
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | srebrny |
| Możliwy sposób zasilania | wbudowany tłok |
| Rodzaj stalówki | złota |
| Kolor obudowy | niebieski, granat, turkus |
| Kolekcja | M101 |
| Sposób napełniania | piston filler (tłokowy) |
| Waga pióra bez skuwki | 8g |
| Waga pióra ze skuwką | 14g |
| Średnica sekcji piszącej | 9mm |
| Średnica korpusu | 10mm |
| Długość zamkniętego pióra | 123mm |
| Długość skuwki | 60mm |