Pióro wieczne Conklin All American Yellowstone
4.1
Opis
Pióro wieczne Conklin All American Yellowstone
Od 1898 roku amerykańska manufaktura Conklin produkuje pióra wieczne z użyciem tradycyjnych technik i najwyższej jakości żywic, celuloidu, acetylocelulozy i metali łącząc ponadczasową konstrukcję i innowacyjne rozwiązania.
Seria piór All American została stworzona w 1930, na początku Wielkiego Kryzysu i była produkowana w różnych rozmiarach, wykończeniach i mechanizmach napełniania. Seria ta stała się symbolem profesjonalizmu zawartego w stosunkowo niskiej cenie. Aktualnie odtworzona w jednym rozmiarze 'oversize' z doskonałej jakości, lekko transparentnych żywic włoskich.
Wysokogatunkowa stalówka wykona została ze stali nierdzewnej - stalówka w rozmiarze F w kolorze srebrnym, jednobarwna (na zdjęciu przedstawiona dwubarwna, dostępna tylko w rozmiarze M).
Skuwka zakręcana. Pióro przystosowane zostało do użytkowania z klasycznymi nabojami o europejskim zakończeniu oraz z tłoczkiem. Tłoczek znajduje się w zestawie.
Każde pióro jest wyjątkowe, różni się od siebie!
Całość opakowana została w eleganckie pudełko prezentowe w kolorze granatowym.
Dane techniczne
| Kolor wykończeń | złoty |
| Możliwy sposób zasilania | naboje europejskie lub tłoczek |
| Rodzaj stalówki | stalowa |
| Kolor obudowy | brązy, beże i pomarańcz |
| Kolekcja | All American |
| Sposób napełniania | naboje, tłoczek w zestawie |
| Waga pióra bez skuwki | 18g |
| Waga pióra ze skuwką | 26g |
| Średnica sekcji piszącej | 11mm |
| Średnica korpusu | 15mm |
| Długość zamkniętego pióra | 145mm |
| Długość skuwki | 66mm |